ВІДДАЛЕНА РОБОТА НА ПЕРІОД КАРАНТИНУ

У проблемі конкубінату існує ще один не менш цікавий аспект. Стаття 63 Конституції України звільняє є особу (підозрюваного, обвинуваченого) від обов’язків давати показання стосовно себе, членів сім’ї та близьких родичів. А як відомо, якщо не брати до уваги роз’яснення КСУ, законодавство України не має чіткого визначення терміну «член сім’ї».

Зрозуміло, що сучасне суспільство диктує свої тенденції і необхідність 60% молодих пар перед офіційною реєстрацією відносин та створенням сім’ї випробувати один одного стає абсолютно закономірною. Однак, насправді, ані конкубінат, ані офіційний шлюб ніколи не дадуть вам гарантій довговічності союзу. Й вирішити питання в сфері сімейного права, а точніше в сфері шлюбних відносин, ні з допомогою Сімейного кодексу, ні з допомогою інших нормативно-правових актів неможливо. Як конкубінат, так і офіційний шлюб завжди матиме свої переваги та недоліки.

Легалізувати конкубінат в Україні на прикладі європейських країн простіше простого, але спочатку слід розібратися яка істинна мотивація людей, які відмовляються від традиційних форм співіснування чоловіка та жінки в цивілізованому суспільстві? Конкубінат, закріплений на законодавчому рівні все ж нівелюватиме превентивну функцію шлюбу, а офіційний шлюб завжди буде дієвим механізмом захисту прав чоловіка, жінки та дитини.

Проаналізувавши вищевказане, можна зробити висновок, що переваги офіційного шлюбу над таким, який без реєстрації, з точки зору захищеності чоловіка та жінки у цивільних, майнових, сімейних відносинах очевидні. Обирати офіційно зареєстрований шлюб або проживати однією сім’єю у цивільному справа кожного. Однак, у разі коли подружжя, керуючись взаємоповагою один до одного, прагненням довіряти та будуючи фундамент сім’ї на основі любові та коханні обирає саме цивільний шлюб – конкубінат, слід розуміти, що у разі виникнення різноманітних життєвих ситуацій, таких як прийняття рішення не проживати разом, поділ майна, нажитого у такому шлюбі, участь у здійсненні вихованні дітей та ін, захистити власні права та інтереси буде вкрай важко так як довести свою правоту можна буде лише через суд та шляхом доказування, що буде лише ґрунтуватися на різноманітних документах та показаннях свідків.

Щоб отримати правову допомогу дистанційно:

- напишіть на нашу електронну пошту: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду або  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

-