ТЕМА: Законодавство України з прав дитини (до Дня захисту дітей, 1 червня 2020 )

В Законі України “ Про охорону дитинства ”  визначено охорону дитинства в Україні як стратегічний загальнонаціональний пріоритет та встановлено основні засади державної політики у цій сфері з метою забезпечення реалізації прав дитини на життя, охорону здоров’я, освіту, соціальний захист та всебічний розвиток. Особливої уваги присвячено статті 10 даного Закону - право на захист від усіх форм насильства., де кожній дитині гарантується право на свободу, особисту недоторканність та захист гідності. Дисципліна і порядок у сім’ї, навчальних та інших дитячих закладах мають забезпечуватися на принципах, що ґрунтуються на взаємоповазі, справедливості і виключають приниження честі та гідності дитини. Крім того, держава здійснює захист дитини від: усіх форм фізичного і психічного насильства, образи, недбалого, жорстокого поводження з нею, експлуатації, включаючи сексуальні зловживання, у тому числі з боку батьків або осіб, які їх замінюють; втягнення у злочинну діяльність, залучення до вживання алкоголю, наркотичних засобів і психотропних речовин; залучення до екстремістських релігійних психокультових угруповань та течій, використання її для створення та розповсюдження порнографічних матеріалів, примушування до проституції, жебрацтва, бродяжництва, втягнення до азартних ігор тощо.

В Україні також діють загальнодержавні та галузеві програми, спрямовані на поліпшення здоров’я, створення сприятливих умов для народження та виховання дітей, соціальний захист дітей, боротьбу з ВІЛ/СНІДом, підвищення якості освіти тощо, а саме: програма «Шкільний автобус»; Державна програма «Репродуктивне здоров’я нації на період до 2015 року»; Державна цільова соціальна програма реформування системи закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Загальнодержавна програма «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на період до 2016 року» та ін.

Крім Кодексів та Законів важливого значення посідає прийняття і підзаконних правових актів, наприклад Указ Президента Про першочергові заходи щодо захисту прав дітей від 07.2005 № 1086/2005” та ін.

Щоб отримати правову допомогу дистанційно:

- напишіть на нашу електронну пошту: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду або  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду
- зателефонуйте на номери бюро:  (067) 360-88-48 або (068) 016-08-93.
Правову консультацію можна також отримати:
- зателефонувавши на безкоштовний номер системи БПД: 0 800-213-103.
- поставивши запитання в месенджер ФБ-сторінки: https://www.facebook.com/Centre.4.Legal.Aid/
-поставивши запитання на Інстаграм-сторінці системи БПД   https://www.instagram.com/ualegalaid/?hl=uk
- прочитавши правову інформацію на телеграм-каналі «Безоплатна правова допомога» https://t.me/ualegalaid та обговоривши її у нашому чаті - https://t.me/ualegalaidchat
-скориставшись правничою вікіпедією WikiLegalAid - https://wiki.legalaid.gov.ua