ШАНОВНІ ДРУЗІ!

Даний ресурс створено з метою реалізації
політики відкритості та прозорості
діяльності районної ради, відповідальності
та звітності перед громадою, а також
забезпечення права громадян на одержання
достовірної, об’єктивної і повної   інформації
щодо роботи органів і посадових осіб місцевого
самоврядування.
Ви можете ознайомитися з нормативною
базою діяльності районної ради, проектами
та рішеннями сесій, діяльністю постійних
комісій, тощо.
Ласкаво просимо на сайт та будемо раді,
якщо розміщена нами інформація виявиться
корисною для Вас.

З повагою і найкращими побажаннями,

Голова районної ради

О.М.Поліщук

 

 

 

Гощанським відділенням управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Рівненській області ІЕНФОРМУЄ

Побутовий травматизм

Гощанським відділенням управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Рівненській області проведено аналіз зареєстрованих випадків побутового травматизму серед застрахованих осіб по Гощанському  та Корецькому районах.

Упродовж  9 місяців 2020 року зареєстровано 160 нещасних випадків невиробничого характеру. У порівнянні з аналогічним періодом 2019 року кількість випадків травматизму зменшилась на 79 випадків або на 49 %.

Аналіз стану та причин травматизму свідчить про те, що найчастіше нещасні випадки супроводжуються такими травмуючими діями:
- падіння, у тому числі падіння на дорогах із транспортних засобів – 72 %;
- падіння предметів з висоти та
випадкова дія неживих механічних сил – 11 %;
- пошкодження інструментами, рухомими частинами механізмів, машин – 9 %;
- ушкодження внаслідок контакту з тваринами – 3,3 % ;
- опіки – 1,4 %;
- внаслідок неправильної поведінки та інші – 3,3 % .

Основною причиною нещасних випадків невиробничого характеру є особиста необережність.

Щоб уникнути небезпечних ситуацій і травм, необхідно, насамперед виконувати такі загальні вимоги безпеки: суворо дотримуватися правил безпеки незалежно від місця перебування: удома чи на вулиці, на роботі; уникати небезпечних місць, обирати найбезпечніший маршрут свого руху; не перебувати на виробничих об’єктах, будівельних майданчиках без дозволу та в аварійних приміщеннях; бути обережним у місцях можливих обвалів та падіння предметів з висоти.

Дотримання цих правил є запорукою здоров’я та добробуту Вас та Ваших близьких.

Пам'ятайте, краща профілактика травм - це обережність і обачність!

Страховий експерт з охорони праці Гощанського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Рівненській області.

 

тел. (03650)21146, email: gs Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

   

Гощанське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування інформує :

Гощанське відділення управління виконавчої дирекції
Фонду соціального страхування України
у Рівненській області інформує

Постановою Кабінету Міністрів України від 13 травня 2020 р. № 394 гостра респіраторна хвороба COVID-19, причинена коронавірусом SARS-CoV-2, була віднесена до переліку професійних захворювань. Гостре професійне захворювання медичних працівників на COVID-19, яке настало внаслідок інфікування під час виконання посадових обов’язків, вважається нещасним випадком на виробництві та передбачає страхові виплати та послуги від Фонду соціального страхування України.

У разі настання тимчасової непрацездатності

Підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності є виданий в установленому порядку листок непрацездатності.

Медичним працівникам, які перебувають у закладах охорони здоров’я, а також на самоізоляції під медичним наглядом у зв’язку з проведенням заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), а також локалізацію та ліквідацію її спалахів та епідемій, допомога по тимчасовій непрацездатності виплачується у розмірі 100% середньої заробітної плати (доходу) незалежно від страхового стажу.

Виплата допомоги по тимчасовій непрацездатності здійснюється:

-   за перші 5 днів - за рахунок коштів страхувальника,

-   з 6-го дня - за рахунок коштів Фонду соціального страхування.

Підставою для усіх оплат втрати працездатності пов’язаних з виконанням професійних обов’язків є виданий в установленому порядку листок непрацездатності та наявність акта розслідування гострого професійного захворювання (отруєння) за встановленими формами.

У випадку інвалідності або смерті внаслідок захворювання на COVID-19

За Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб»

держава забезпечує страхові виплати медичним працівникам державних і комунальних закладів охорони здоров'я:

1) у разі встановлення групи інвалідності протягом 1 (одного) календарного року, що настала внаслідок захворювання короновірусною хворобою (COVID-19), за умови, що таке захворювання пов'язане з виконанням професійних обов'язків в умовах підвищеного ризику зараження – залежно від встановленої працівнику групи інвалідності та ступеня втрати професійної працездатності, але не менше, ніж 300-кратному розміру прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб на 1 січня календарного року: у 2020 році – ~630 600 грн. Виплата призначається і виплачується працівникові протягом одного місяця з дня виникнення права на страхову виплату.

2) у разі смерті працівника – у 750-кратному розмірі прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб на 1 січня календарного року: у 2020 році – ~1 576 500 грн. Cтрахова виплата призначається і виплачується разово та в рівних частинах членам сім’ї, батькам та утриманцям померлого працівника протягом одного місяця з дня виникнення права на страхову виплату. Члени сім’ї та батьки померлого працівника  визначаються відповідно до Сімейного кодексу України.

Медичний працівник, смерть якого настала внаслідок  інфікування коронавірусною хворобою (COVID-19), прирівнюється за своїм статусом до військовослужбовця,  який проходив військову службу, смерть якого настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва, захворювання, пов’язаних з виконанням обов’язків військової служби. Члени сім’ї такого працівника, його батьки та утриманці користуються усіма відповідними правами та гарантіями, передбаченими законодавством України.

Страховий експерт з охорони праці Гощанського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Рівненській області.

 

тел. (03650)21146, email: gs Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

 

Оголошення

Оголошення про прийом документів на посаду директора-завідуючого Гощанської міжлікарняної аптеки

Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Регламенту районної ради, Положення рівного доступу кандидатів та забезпечення прозорої кадрової політики при підборі керівника комунального підприємства, установи, закладу та організації, що є об’єктом спільної власності територіальних громад сіл, селища, Гощанського району, затвердженого рішенням районної ради від 10 березня 2016 №61 відбувається прийом документів на посаду директора-завідуючого комунального підприємства Гощанська міжлікарняна аптека Гощанської районної ради Гощанського району Рівненської області.

Ініціатором подання пропозицій щодо кандидатури на посаду керівника може бути:

- профспілка або загальні збори трудового колективу комунального підприємства, установи, закладу та організації;

- громадська організація;

- громадська спілка;

- громадяни України.

Перелік документів, які мають бути подані ініціатором та/або кандидатом на посаду керівника:

- звернення ініціатора з пропозицією кандидатури на посаду керівника;

- заява на ім’я голови районної ради про розгляд відповідної особи, як кандидата на посаду керівника за підписом самого кандидата;

- згода на обробку персональних даних підписана кандидатом на посаду керівника;

- фотокартка (4*6 см) 1 шт. кандидата на посаду керівника;

- особовий листок по обліку кадрів кандидата на посаду керівника;

- копія диплому про вищу освіту кандидата на посаду керівника;

- копія паспорта кандидата на посаду керівника;

- декларація про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за минулий рік кандидата на посаду керівника;

- копія трудової книжки;

- копії документів, що підтверджують відповідність кандидата на посаду керівника кваліфікаційним вимогам до посади (сертифікати, посвідчення про присвоєння кваліфікаційних категорій, тощо).

- план діяльності комунального підприємства (програма розвитку комунальної установи, закладу та організації);

- звіт про виконання Контракту (крім контрактів, які укладені строком до трьох місяців). Даний документ подається лише щодо кандидата на посаду керівника, який є діючим керівником районного комунального підприємства, установи, закладу та організації;

- рішення чи протокол (даний документ подається лише у випадку коли ініціатором є профспілка або загальні збори трудового колективу комунального підприємства, установи, закладу та організації).

Єдині кваліфікаційні вимоги для завідуючих аптек затверджені наказом Міністерства охорони здоров’я України від 29.03.2002 № 117 "Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників", ВИПУСК 78«Охорона здоров'я» (зі змінами), який погоджений з Міністерством праці та соціальної політики України: Повна вища освіта (спеціаліст, магістр) за напрямом підготовки "Фармація", спеціальністю "Фармація". Проходження інтернатури за спеціальністю "Провізор загального профілю" з наступною спеціалізацією за фахом "Провізор-організатор". Підвищення кваліфікації (курси удосконалення, стажування, передатестаційні цикли тощо). Наявність сертифіката провізора-спеціаліста та посвідчення про присвоєння (підтвердження) кваліфікаційної категорії з цієї спеціальності. Стаж роботи за фахом не менше 5 років.

Кінцевий термін прийняття документів 12 жовтня 2020 року.

Довідки за телефоном 2-16-40.

Голова ради                                                          Олександр Поліщук

 

Панчук Олександр Володимирович (03650) 2 16 40

 

 

Соціально-економічне становище Гощанського району у січні–липні 2020 року

 

Населення

Чисельність наявного населення в районі, за оцінкою, на 1 липня 2020р. становила 34,2 тис. осіб. Упродовж січня–червня 2020р. чисельність населення скоротилась на 176 осіб.

Порівняно із січнем–червнем 2019р. обсяг природного скорочення зменшився на 42 особи.

Кількість живонароджених у січні–червні 2020р. становила 158 осіб, померлих – 352 особи.

Оплата праці та соціально-трудові відносини

Середньомісячна номінальна заробітна плата штатного працівника у II кварталі 2020р. становила 8569 грн (дані наведено по юридичних особах та відокремлених підрозділах юридичних осіб із кількістю найманих працівників 10 і більше осіб), що в 1,8 раза вище законодавчо визначеного розміру мінімальної заробітної плати (4723 грн).

Порівняно з II кварталом 2019р. рівень заробітної плати збільшився на 20,6%.

Розмір заробітної плати по району у II кварталі 2020р. на 9,8%, або на 933 грн, не досягав середньообласного рівня (9502 грн).

Сільське господарство

На 1 серпня 2020р. підприємствами району культури зернові та зернобобові скошено та обмолочено на площі 1,2 тис.га, що на 66,2% менше, ніж на початок серпня 2019р. Виробництво зерна у початково оприбуткованій масі становило 5,1 тис.т (на 72,1% менше). У середньому з 1 га обмолоченої площі одержано по 43 ц зерна (на 17,3% менше).

Будівництво

У січні–липні 2020р. підприємствами району вироблено будівельної продукції на суму 18,1 млн.грн, що становить 1,6% загальнообласного обсягу.

Зовнішньоекономічна діяльність

У січні–червні 2020р. експорт товарів становив 7,9 млн.дол. США, імпорт – 2,5 млн.дол. Порівняно з січнем–червнем 2019р. експорт та імпорт зменшилися відповідно на 4% і 25,2%. Позитивне сальдо становило 5,4 млн.дол.

Основу товарної структури експорту складали продукти рослинного та тваринного походження, текстильні матеріали та текстильні вироби.

Найбільші експортні поставки товарів здійснювалися до Німеччини, Бельгії, Португалії.

Основу товарної структури імпорту складали текстильні матеріали та текстильні вироби, машини, обладнання та механізми, електротехнічне обладнання.

Найсуттєвіші імпортні надходження товарів здійснювалися з Марокко, Саудівської Аравії, Польщі, Китаю.

 

 

MIСЦЕВІ ВИБОРИ 25 ЖОВТНЯ 2020 РОКУ

MIСЦЕВІ ВИБОРИ 25 ЖОВТНЯ 2020 РОКУ

Гощанська селищна територіальна виборча комісія

Рівненського району Рівненської області

ПОСТАНОВА

смт. Гоща

"06" вересня 2020 року                                    12:00               №5

Про утворення територіальних виборчих округів з

перших виборів депутатів Гощанської селищної ради

Рівненського району Рівненської області  25 жовтня 2020 року

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 196, частин другої, третьої статті 197, частин першої, третьої, четвертої, сьомої статті 201, пункту 2 частини другої статті 206, Виборчого кодексу України, постанов Центральної виборчої комісії від 28 серпня 2020 року № 204 "Про Роз'яснення щодо утворення виборчих округів для організації і проведення місцевих виборів", від 25 серпня 2020 року № 200 "Про Порядок інформування Центральної виборчої коміcії про перебіг виборчого процесу місцевих виборів", керуючись статтями 36, 37, частинами другою- третьою статті 197 Виборчого кодексу України, на підставі відомостей, наданих розпорядником Державного реєстру виборців, Гощанська селищна  територіальна виборча комісія Рівненського району Рівненської області.

п о с т а н о в л яє :

1. Визначити загальний склад - 26 депутатів.

2. Визначити кількість територіальних виборчих округів з перших виборів депутатів  25 жовтня 2020 року - 4 (чотири) територіальних виборчих округів.

3. Утворити територіальні виборчі округи з перших виборів депутатів 25 жовтня 2020 року згідно з додатком.

4. Цю постанову розмістити для загального ознайомлення на стенді офіційних матеріалів комісії, а також надіслати для оприлюднення на вебсайтах відповідних місцевих органів влади та місцевого самоврядування.

5. Надати відомості про утворення територіальних виборчих округів відділу ведення Державного реєстру виборців Гощанської районної адміністрації Рівненської області для подальшого надсилання Центральній виборчій комісії.

Голова Гощанської селищної територіальної

виборчої комісії Рівненської області Г. Чуб’юк


Секретар Гощанської селищної територіальної

виборчої комісії Рівненської області Я. Дмиш

Додаток 11

до Порядку інформування
Центральної виборчої комісії про перебіг виборчого процесу місцевих виборів

Форма № 11

Перші та чергові місцеві вибори 25 жовтня 2020 року

(вид, назва місцевих виборів та дата їх проведення)

ВІДОМОСТІ
про утворення територіальних виборчих округів з виборів депутатів

Гощанської селищної територіальної виборчої комісії Рівненського району Рівненської області

(Верховної Ради Автономної Республіки Крим, назва обласної, районної, районної у місті ради, а також міської, сільської, селищної ради (територіальної громади з кількістю виборців 10 тисяч і більше)

Номер територіального виборчого округу

Опис меж територіального виборчого округу

Орієнтовна
кількість виборців

 

1.

смт. Гоща ДВК 560105, ДВК 560106

с. Курозвани ДВК 560131

4702

 

2.

с. Симонів ДВК 560151, с. Франівка ДВК 560150

с. Бочаниця ДВК 560109

с. Дуліби ДВК 560124

с. Майків ДВК 560135

с. Жаврів, с. Глибочок ДВК 560125

с. Русивель ДВК 560144; с. Пашуки ДВК 560145

3910

 

3.

с. Липки ДВК 560134; с. Вовкушів ДВК 560133; с. Андрусіїв, с. Дружне ДВК 560132

с. Малинівка ДВК 560136; с. Воронів ДВК 560137

с. Воскодави ДВК 560114

с. Красносілля ДВК 560127; с. Витків ДВК 560126; с. Чудниця ДВК 560128

с. Синів ДВК 560152; с. Терентіїв ДВК 560153

с. Федорівка ДВК 560156

4308

 

4.

с. Кринички, с. Ючин ДВК 560129; с. Річиця ДВК 560130

с. Садове ДВК 560148; с. Жалянка, с. Люцинів ДВК 560149

с. Малятин, с. Мощони ДВК 560138; с. Матіївка, с. Мичів ДВК 560139; с. Пустомити ДВК 560140

с. Тучин ДВК 560154; с. Полівці ДВК 560155

с. Дроздів ДВК 560122, с. Микулин ДВК 560121, с. Горбів 123

4161

 

Голова
Гощанської селищної територіальної виборчої комісії

(назва територіальної виборчої комісії)

(підпис)

(ініціал імені та прізвище)

МП

Секретар
Гощанської селищної територіальної виборчої комісії

(назва територіальної виборчої комісії)

(підпис)

(ініціал імені та прізвище)

 

"___" ___________________20__ року

Додаток 10
до Порядку інформування
Центральної виборчої комісії про перебіг виборчого процесу місцевих виборів

Форма №10

Перші та чергові місцеві вибори 25 жовтня 2020 року

(вид, назва місцевих виборів та дата їх проведення)

ВІДОМОСТІ
про спеціальні рахунки територіальної виборчої комісії для внесення грошової застави

Гощанська селищна територіальна виборча комісія Рівненського району Рівненської області

(назва територіальної виборчої комісії із зазначенням назви відповідного району, області)

Назва місцевих виборів
(вибори депутатів місцевої ради,
вибори сільського, селищного, міського голови)

Код отримувача (ЄДРПОУ відповідної територіальної виборчої комісії)

Рахунок отримувача

Банк отримувача (назва територіального органу Державної казначейської служби України, в якому відкрито спеціальний рахунок територіальної виборчої комісії)

Код банку отримувача (МФО)

Вибори депутатів Гощанської селищної ради

43780265

UA678201720355289001020158209

УДКСУ у Гощанському районі

820172

Вибори Гощанського селищного голови

43780265

UA678201720355289001020158209

УДКСУ у Гощанському районі

820172

Голова
Гощанської селищної територіальної виборчої комісії

(назва територіальної виборчої комісії)

(підпис)

(ініціал імені та прізвище)

МП

Секретар
Гощанської селищної територіальної виборчої комісії

(назва територіальної виборчої комісії)

(підпис)

(ініціал імені та прізвище)

 

"___" ___________________20__ року

 

Охорона праці на малих підприємствах та на мікропідприємствах

 

Відповідно до Господарського кодексу України мікропідприємство – це підприємство із кількістю працюючих до 10 осіб. До них також належать фізичні особи, зареєстровані в установленому законом порядку як фізичні особи підприємці. В Україні число працюючих людей на мікропідприємствах та на малих підприємствах становить досить значну частину. Щоб колектив будь-якого підприємства працював якісно та плідно, його потрібно правильно організувати, створити відповідні умови праці. Важливий показник правильної організації праці - відсутність виробничого травматизму.

Більша частина порушень правил охорони праці допускається на цих підприємствах не випадково. Якщо у великих компаніях і на підприємствах, служби охорони праці збереглися з минулих часів або організовані до вимог чинного законодавства, то мікропідприємства такого багажу не мають, а їх керівники дізнаються про потребу в дотриманні вимог охорони праці найчастіше вперше під час інспекційних перевірок або під час розслідування нещасних випадків.

Переважна кількість нещасних випадків трапляється з вини самих працівників через їхню власну неуважність і незадовільне ставлення до правил безпеки праці. І це незважаючи на те, що більша частина травмованих мають високу кваліфікацію та стаж роботи. Тому один з належних заходів зниження травматизму - організація навчання охороні праці, проведення всіх видів інструктажів. Ці заходи, а також пропаганда безпечних методів роботи формують в працівника чітку психологію щодо дотримання правил безпеки на робочому місці.

Величезною перевагою для мікропідприємств є те, що роботодавець працює в тих же умовах, що й працівник. Є більше шансів вжити заходів щодо зниження або усунення ризиків, оскільки про них роботодавцеві відомо з перших вуст. Ще одна перевага – швидкий процес прийняття рішень роботодавцем.

З іншого боку, мікропідприємства мають свої характерні недоліки. Роботодавець відповідає за всі завдання: розподіл людських ресурсів, управління виробничим процесом, бухгалтерський облік і так далі. Політика підприємства в галузі охорони та безпеки праці є лише одним з багатьох обов’язків. Іншим недоліком є те, що, як правило, проблеми вирішуються в міру їх виникнення і не розглядаються в перспективі. У деяких випадках роботодавці вживають заходів лише після нещасного випадку або аварії. Також роботодавці, як правило проводять будь-які профілактичні заходи безпосередньо на практиці, без ведення офіційної документації (журналів, розпорядчих документів, нормативних актів).

Таким чином, керівникові підприємства необхідно передусім визначитися з посадовою особою, на яку відповідним наказом будуть покладені функції служби охорони праці. Що стосується діяльності фізичної особи-підприємця, то відповідальним може бути призначений або сам підприємець, або найманий працівник (за наявності відповідної підготовки).

Наступним кроком, згідно ст. 18 Закону України «Про охорону праці», що не кожним роботодавцем робиться, має бути організоване навчання керівника і призначеної відповідальної за організацію охорони праці особи на спеціальних курсах. Пройшовши навчання, відповідальна за охорону праці на підприємстві особа отримує відповідне посвідчення. Надалі ця особа, повинна готувати проекти наказів (розпоряджень) з питань охорони праці та вносити їх на розгляд роботодавцю, вести звітність з охорони праці, проводити з працівниками вступний інструктаж з питань охорони праці, забезпечувати належне оформлення і зберігання документації з питань охорони праці та виконувати інші функції служби охорони праці.

Страховий експерт з охорони праці Гощанського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Рівненській області.

тел. (03650)21146, email: gs Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

 

 

Порядок звільнення від сплати судового збору при зверненні до суду учасників бойових дій.

Сьогодні багатьом відомо, що учасники бойових дій звільняються від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях незалежно від характеру, предмета та підстав таких позовів. Дане положення підтверджується пунктом 13 частиною 1 статті 5 Закону України «Про судовий збір» відповідно до якого - від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються учасники бойових дій, постраждалі учасники Революції Гідності, Герої України - у справах, пов’язаних з порушенням їхніх прав.

Однак, не всі суди в Україні однаково трактують вищевказану норму Закону, деякі зобов’язують позивачів - учасників бойових дій сплачувати судовий збір, мотивуючи це тим, що така пільга може бути застосована лише у разі звернення до суду з позовом, який стосується порушення прав позивача як учасника бойових дій.

На захист прав та інтересів такої категорії населення України став Верховний Суд, судді якого вважають, що тлумачення пункту 13 частини першої статті 5 Закону України «Про судовий збір є звуженим, а тому не повністю обгрунтоване.

В своїй постанові від 27 червня 2018 року по справі № 572/2088/17 (провадження № 61-12842св18) Верховний Суд вказав, що відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» від 22 травня 2015 року № 484-VIII (набрав чинності з 01 вересня 2015 року) внесені зміни, зокрема, у статтю 5 Закону України «Про судовий збір» (пільги щодо сплати судового збору), а саме: відповідно до пункту 13 частини першої статті 5 Закону України «Про судовий збір» від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються учасники бойових дій, Герої України - у справах, пов'язаних з порушенням їхніх прав.

Проаналізувавши вищевказану статтю Закону, Верховний суд прийшов до висновку, що дана норма не містить жодних посилань на те, що позов має бути заявлений лише з підстав порушення прав та законних інтересів позивача саме як учасника бойових дій, а також не зазначає, що справа має стосуватись саме порушених прав позивача, що має статус учасника бойових дій, без уточнення характеру такого права та підстав його порушення.

Тому при зверненні до суду від сплати судового збору повинні бути звільненні учасники бойових дій, постраждалі учасники Революції Гідності, Герої України незалежно від предмету позову.

Щоб отримати правову допомогу дистанційно:

напишіть на нашу електронну пошту: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду або  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

зателефонуйте на номери бюро:  (067) 360-88-48 або (068) 016-08-93.

Необхідні документи можна залишити в скриньці для кореспонденції, що знаходиться за адресою: смт. Гоща, вул. Незалежності,20.

 

Гощанське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Рівненській області інформує

Стан виробничого травматизму та професійної захворюваності

серед страхувальників Рівненської області у І півріччі 2020 року

Упродовж I півріччя 2020 року серед страхувальників відділень управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Рівненській області зареєстровано 33 страхові випадки, в тому числі 7 страхових випадків зі смертельним наслідком. Групових нещасних випадків не зареєстровано.

У порівнянні з I півріччям 2019 року кількість страхових випадків зменшилася на 6, тобто на 15,4% (з 39 до 33).

Зріс рівень смертельного травматизму – з 3 до 7 нещасних випадків.

Найбільше страхових випадків у Рівненській області зареєстровано у таких видах економічної діяльності:

- оброблення деревини та виготовлення виробів з деревини – 5;

- наземний і трубопровідний транспорт – 4;

- виробництво хімічних речовин і хімічної продукції – 4;

- сільське господарство, мисливство та надання пов’язаних із ними послуг – 3;

- постачання електроенергії – 2;

- лісове господарство та лісозаготівлі - 2.

Порівняно з аналогічним періодом 2019 року збільшилася кількість страхових випадків у виробництві хімічних речовин і хімічної продукції (з 0 до 4), а також у сільському господарстві, мисливстві та наданні пов’язаних з ним послуг (з 1 до 3).

Зменшилася кількість страхових випадків порівняно з аналогічним періодом 2019 року у такому виді діяльності як наземний і трубопровідний транспорт (з 8 до 4) та у виробництві харчових продуктів (з 3 до 0).

Найпоширенішими видами подій, що призвели до настання нещасного випадку, стали:

- падіння потерпілого – 10;

- пригоди (події) під час руху транспортних засобів усіх видів – 7;

- дія предметів та деталей, що рухаються та обертаються – 5;

- падіння, обрушення, обвалення предметів, матеріалів, породи ґрунту тощо – 3;

- дія шкідливих і токсичних речовин – 2.

Основні причини нещасних випадків розподілилися таким чином: організаційні – 22 НВ (68,8%), технічні – 5 НВ (15,6%) психофізіологічні – 5 НВ (15,6%).

З організаційних причин найбільше нещасних випадків сталося через невиконання вимог інструкцій з охорони праці – 14 НВ (63,6%).

Із технічних причин найбільше нещасних випадків  сталося через конструктивні недоліки, недосконалість, недостатню надійність засобів виробництва – 3 НВ (60%).

Із психофізіологічних причин найбільше нещасних випадків сталося через травмування внаслідок протиправних дій інших осіб – 3 НВ (60%).

Упродовж I півріччя 2020 року зареєстровано 1 професійне захворювання

Натомість у I півріччі 2019 року у Рівненській області профзахворювань зареєстровано не було.

Страховий експерт з охорони праці Гощанського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Рівненській області. тел. (03650)21146, email: gs Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

 

30 років Декларації про державний суверенітет України

В Декларації про державний суверенітет України, прийнятій Верховною Радою тоді ще Української РСР, 16 липня 1990 року сказано, що: “Верховна Рада Української РСР, виражаючи волю народу України, прагнучи створити демократичне суспільство, виходячи з потреб всебічного забезпечення прав і свобод людини, шануючи національні права всіх народів, дбаючи про повноцінний політичний, економічний, соціальний і духовний розвиток народу України, визнаючи необхідність побудови правової держави, маючи на меті утвердити суверенітет і самоврядування народу України, проголосила державний суверенітет України як верховенство, самостійність, повноту і неподільність влади Республіки в межах її території та незалежність і рівноправність у зовнішніх зносинах.“ Цей історичний документ поклав початок розбудові суверенної, незалежної держави, став поворотним пунктом в історії цілої нації, змінив хід подій на користь України. Декларація стала одним із перших рішень Верховної Ради, в якому було розгорнуто програму політико-правового, соціально-економічного і культурного будівництва незалежної України. Прийняття Декларації вселило великі надії у громадян у відродження і економічне зростання для забезпечення матеріальних і духовних потреб українського народу.

Декларація дала підґрунтя для прийняття надзвичайно важливих, основоположних законів нашої держави – Акт про проголошення незалежності України та Конституція України.

За прийняття цієї Декларації проголосувало більш ніж 98 відсотків депутатів тодішньої Верховної Ради.


24 серпня 2000 р. в Україні широко відзначалася знаменна дата: дев’ята річниця з дня проголошення її незалежності. Дев’ять прожитих років для країни - строк невеликий. Проте, він не тільки дозволяє, але й примушує нас підвести деякі підсумки. Вже назріла необхідність осягнути уявним поглядом шлях, який ми пройшли за цей час, тверезо оцінити досягненні результати і зробити певні висновки на майбутнє.

Цей ювілей - добрий привід для того, щоб всім нам (українському суспільству) замислитись: а чи у потрібному напрямку ми рухаємося, чи тим шляхом йдемо, де саме зараз знаходимося, як ми тут опинились і що ж нам робити далі?

Ці питання на сьогоднішній день є надзвичайно актуальними, саме зараз Україні дуже потрібні серйозний, неупереджений і критичний аналіз ситуації, що склалася, чесне викриття причин помилок і невдач, визначення насущних потреб суспільства, справжніх цілей і завдань соціального розвитку, а також вибір найкращих засобів і методів для їх здійснення. Інакше ми не зможемо рухатися у вірному напрямку.

Звертання до цієї проблеми далеко не випадкове. Стимулом до цього послужив очевидний факт: після дев’яти років свого незалежного існування, Україна опинилася на піку затяжної, дуже тяжкої і глибокої загальносистемної кризи, що охопила практично всі сторони життя нашого суспільства. По своїх масштабах і глибині вона вже об'єктивно наближається до національної катастрофи. Тому постала гостра необхідність з’ясувати відповіді на поставлені вище питання, це є вкрай необхідним на сьогоднішній день.

Детальніше...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL